Uncategorized

Moje První Desítka Z Dovolené V Singapuru

calibaja 

Pohled z ptačí perspektivy je lahůdkou pro fotografy. Byl jsem ohromen fascinujícím 360° pohledem na fascinující budovy Fullerton Hotel, Esplanade, The Floats, ArtScience Museum, Gardens at The Bay (Flower dome a cloud forest jsou člověkem vytvořená magie), Harbourfront, Singapore Flyer a Helix Bridge.

Panoramatický výhled na panoráma Singapuru z observatoře Marina Bay Sands je okouzlující
Louis Vuitton store, ArtiScience Museum, The Float, Esplanade, Hotel Fullerton (proti směru hodinových ručiček) (fotografie použita se svolením Dr Anand Mohan Bhola)

Ohýbal jsem se trochu přes okraj a viděl jsem jedinečný lodní tvar Marina Bay Sands a příkladný nekonečný bazén.

Lodní tvar hotelu Marina Bay Sands je zcela jedinečný.
Nekonečný bazén v horní části Marina Sand Bays (fotografie použita se svolením Dr Anand Mohan Bhola)

3. Projděte se mostem Helix

V dubnu jsem byl v Singapuru a pršelo nejméně třikrát denně. Když jsem dorazil k mostu Helix, pršelo.

Helix Bridge je bludiště závěsných, soustružnických a kroucených skleněných a ocelových tyčí
Vnitřní pohled na Helix Bridge (fotografie použita se svolením Dr Anand Mohan Bhola)

Letěl jsem přes most ve větru, ale pomalou rychlostí. Zavěšení, kroucení a otáčení skleněných a ocelových tyčí uvnitř šroubovice se cítilo jako bludiště. Byl jsem ohromen tímto lidským stvořením.

Most Helix, inspirovaný DNA helix, je architektonickou krásou.
Exteriér mostu Helix (fotografie použita se svolením Dr Anand Mohan Bhola)

Je to nejblíže, co jsem přišel k singapurskému letáku. Neměl jsem zájem o jízdu na letáku, protože jsem si vzal jeden na London Eye.

Obří kolo, Singapore Flyer, je ikonou města.
Letecký pohled na Singapore Flyer (fotografie použita se svolením Dr Anand Mohan Bhola)

Celé panorama Singapuru je viditelné z Helix Bridge. Má strategicky umístěné vyhlídkové plošiny. Mohl bych získat skvělé fotografie muzea ArtScience, plováku a esplanády.

4. Navštivte Apple store v obchodech

Lidé se mě ptají, co se mi v Singapuru nejvíce líbilo, a já bez váhání říkám: “Apple store.”Není to Hvězdné turistické místo, ale zbožňuji to.” Vzít strmý eskalátor (zevnitř Shoppes) do obchodu bylo jako jít do nebe. Barva stropu, úhel eskalátoru a rychlost a design jsou takové.

Zatímco Marina Bay Sands Observatory Deck poskytovala pohled z ptačí perspektivy, Apple store poskytoval detailní pohled na budovy, jako je Muzeum ArtScience.

Detailní pohled na ikonické budovy Singapuru je viditelný z Apple store.
Louis Vuitton store, ArtScience Museum a Singapore Flyer viditelné z Apple store (fotografie použita se svolením Dr Anand Mohan Bhola)

Architektonický návrh obchodu je nejlepší. Je to koule plovoucí na vodě, s vnější palubou pro kliknutí na další obrázky.

Apple Store v Singapuru má jedinečný sférický kopulovitý tvar plovoucí ve vodě.
Apple store-sférická kopule plovoucí na vodě (fotografie použita se svolením Dr Anand Mohan Bhola)

5. Jíst Durian v čínské čtvrti

Durian je národní ovoce Singapuru.
Singapurské národní ovoce-Durian (Foto autor)

Miloval jsem národní ovoce Singapuru, kůži jako dikobraz a interiér jako mango. Má intenzivní vůni, kterou někteří identifikují jako vůni odpadních vod. Takový je zápach, že Durian je zakázán ve veřejné dopravě a dokonce i v hotelových výtazích.

Prodejci dávají v čínské čtvrti zapečetěné balíčky řezaného durianu, které tam můžete sedět a jíst. Není žádným překvapením, že jsou k dispozici plastové rukavice, které chrání vaše ruce před zápachem. Buničina je šťavnatá a sladká. Nelituji toho, že jsem se rozhodl.

6. Zkuste místní Kopi nebo Teh

V mém výzkumu před odjezdem do Singapuru mi lidé řekli, abych vyzkoušel místní kávu. Je zajímavé pochopit rozdíl v typech kávy-Kopi s kondenzovaným mlékem, Kopi C s odpařeným mlékem a Kopi O bez mléka.

Byla to tak lahodná, dobře uvařená káva, že bych si ji přál mít každé ráno. Vyčerpání nepřetržité chůze bylo pryč s jedním douškem Kopi.

Pak se Kopi stal každodenní součástí cesty, dokud jsem neobjevil Teh. Indiáni jsou milovníci Chai, takže moji rodiče dávali přednost čaji před kávou. Teh má stejné variace jako Kopi.

7. Zažijte skydiving na iFly

Sentosa hostí Mekku pro milovníky filmů, Universal Studios, ale nezajímalo mě to. To, co jsem chtěl zažít, bylo padání z nebe.

Dříve jsem nevěděl, jestli zvládnu seskoky padákem, ale teď už ano. Díky simulátoru parašutismu, iFly na ostrově Sentosa.

iFly na Sentosa je dobrý způsob, jak zažít parašutismus bez skutečných rizik parašutismu.
Geared up to Fly (fotografie použitá se svolením Dr Anand Mohan Bhola)

Po krátkém tréninku jsem byl brzy ve větrném tunelu a zažil jsem volný pád-několik sekund strachu a poté potěšení.

8. Navštivte chrám Relikvie zubů Buddhy v čínské čtvrti

Nebyl jsem nadšený z návštěvy tohoto chrámu, ale bylo to příjemné překvapení. Panebože! Krása chrámu mě nechala beze slova.

Přední síň Buddhova chrámu Relikvie zubů se ozývá, když se zpívají mantry.
Nádherné modly v chrámu Buddha Tooth Relic (fotografie použita se svolením Dr Anand Mohan Bhola)

Byl jsem ohromen uměním idolů v přední hale, ale v tomto chrámu není konec řemeslného umění. Na bočních stěnách je 100 malých, jemně malovaných figurek Buddhy, z nichž každá sedí v jiné mudře.

Stěny tohoto chrámu zdobí celkem 100 figurek Buddhy.
Figurky Buddhy v různých mudrách (fotografie použitá se svolením Dr Anand Mohan Bhola)

Genialita řemesla byla viditelná v celém chrámu. Nechápal jsem podstatu všech idolů. Ale, strávil jsem cenné množství času zkoumáním veškerého umění v chrámu.

Chrám Relikvie zubů Buddhy má mnoho artefaktů.
Krásně vytvořený Zvonek (fotografie použita se svolením Dr Anand Mohan Bhola)

9. Procházka po Fort Siloso Skywalk

Fort Siloso Skywalk, vysoký 40 m, poskytuje přehled svěží zeleně, pláže Siloso a ostrůvků za Sentosou. Hustá flóra kolem mi připomínala tropické deštné pralesy. Ostré oko jistě zahlédlo ptáky v listí. Můj táta, fotograf ptáků, poprvé spatřil euroasijského Zlatého Oriole.

Euroasijský Zlatý Oriole je středně velký pták se žlutým tělem a černým kruhem kolem očí.
Euroasijský Zlatý Oriole (fotografie použita se svolením Dr Anand Mohan Bhola)

Tam, kde Skywalk skončil, byly vystaveny zbraně a další válečné memorabilia. Místo výtahu na zem jsme se pustili po lesní stezce. Bylo to děsivé, ale vzrušující zažít nedotčený les s vratkými kameny pro kroky.

Válečné memorabilia jsou vystaveny v muzeu Fort Siloso.
Válečná zbraň ve Fort Siloso (fotografie použita se svolením Dr Anand Mohan Bhola)

10. Přes plovoucí most na pláži Siloso

Plovoucí most spojuje Pláž Siloso s jedním z ostrůvků. Třese se, když po něm jdete.

Plovoucí most, spojující pláž Siloso s jedním z ostrůvků, je viditelný.
Plovoucí most na pláži Siloso (fotografie použita se svolením Dr Anand Mohan Bhola)

Sedět na balvanech u ostrůvku a dívat se na nekonečné moře bylo klidné a relaxační. Všechno se zastavilo. Byla to příroda v celé své kráse. Téměř žádní lidé tam nebyli.

Kdybych mohl, navštívil bych také Haji Lane, Kampong Glam, Jewel Changi, Národní muzeum a Dolphin Encounter. Výlet s dětmi bude mít úplně jiný itinerář, zejména přidání Universal Studios. Měl jsem čas svého života a doufám, že si tyto drahokamy užijete při své návštěvě Singapuru.

Recommended Posts

Uncategorized

Letěl jsem nejhorší leteckou společností v Evropě — tady je to, jaké to je

Moje zkušenost s létáním z Londýna do Vídně na Wizz Air Foto od Andrew J. Kurbiko přes Wikipedia Commons Chtěli byste létat na nejhorší letecká společnost v Evropě? Wizz Air je maďarská nízkonákladová letecká společnost, která se specializuje na lety na krátké vzdálenosti po Evropě. V a průzkum při pohledu na zákaznický servis, zkušenosti s […]

calibaja 
Uncategorized

Cestovní blogy-den 0-2, Kappadokie, Turecko, 17. – 19. Června 2023

Cappadocia” Fairy Chimney ” park Třináct dní v Turecku nás všechny naplňuje opojnou úzkostí, vzrušením a očekávanou horečkou mezi rodinou. Po zklamání z loňského prosince, kdy byla naše cesta do San Pedra v Belize zrušena kvůli počasí, se tato cesta do Turecka ve skutečnosti může stát. Jsme velmi rádi, že se setkáváme s našimi rodinnými […]

calibaja 
Uncategorized

Nadčasová krása: poznávání památek UNESCO v Kjótu v Japonsku

Japonské kulturní šaty-kimono-v japonském Kjótu (Foto je vlastní autor) Bohaté na historii, kulturu a ohromující přírodní krajiny, Kjóto, kdysi Hlavní město Japonska, je živým svědectvím fascinující minulosti národa. Jako srdce národa po více než tisíc let, Kjóto splétá přesvědčivý příběh o vývoji Japonska z císařské dynastie k moderní demokracii.

calibaja